Dobříš otevřela opravené multifunkční sportovní hřiště

Foto: město Dobříš

DOBŘÍŠ – S novým školním rokem budou moci nejen žáci dobříšských škol, ale i ostatní sportovci a široká veřejnost opět využívat multifunkční areál, který je umístěný mezi školami.

Hřiště, které je určené nejen pro kopanou, ale i další kolektivní sporty a atletické disciplíny prošlo po více jak 17 letech od jeho vybudování velkou rekonstrukcí. Od 1. září tak na sportovce čeká nový atletický ovál, místo pro skok daleký a hřiště, které získalo umělý trávník 3. generace s atestací mezinárodní fotbalové organizace FIFA a certifikací pro pořádání oficiálních turnajů české fotbalové asociace FAČR. Mimo to bylo opraveno v areálu osvětlení, připnuty nové ochranné sítě a upravena zeleň.

Finanční náklady celé této akce ve výši 3,2 milionů korun včetně DPH byly hrazeny z rozpočtu města. Harmonogram stavebních prací byl firmou Pavlacký, s. r. o. dodržen a sportoviště je pro školní rok 2020/2021 zcela funkční.

Předání stavby se za vedení města Dobříš účastnil místostarosta Tomáš Vokurka: „Jsem rád, že se nám povedlo multifunkční sportovní areál zrekonstruovat a poskytnout tak potřebný prostor nejen pro školy, ale i další sportovní organizace v našem městě a veřejnost. Věřím, že v návaznosti na tuto modernizaci se nám povede následně realizovat vybudování dalších přilehlých menších sportovišť na basketbal, volejbal a jiné míčové sporty.“

Denisa Havlíčková,

město Dobříš

Komentáře