Do nových herních prvků se investuje půl milionu ročně

PŘÍBRAM – Dětská hřiště, workoutová hřiště, stejně jako jednotlivé dětské prolézačky na území města jsou ve správě Technických služeb, které je postupně obnovují.

Dříve bylo zvykem, že byly prolézačky součástí každého vnitrobloku. Dnes je dle nařízení třeba mít na každý herní prvek certifikaci, což znamená, že nevyhovující prolézačky jsou postupně odstraňovány či měněny za nové.

„V Příbrami máme několik desítek dětských hřišť. Některá jsou mimo provozní dobu uzamykána, jiná jsou oplocená s tím, že jsou stabilně přístupná, a pak je zde množství míst s původními průlezkami. Tato hřiště s herními prvky jsou průběžně obnovována a nedostačující průlezky postupně měněny. Do pořízení nových prvků, které s ohledem na zákonem danou certifikaci nejsou levnou záležitostí, se ročně investuje půl milionu korun. Zároveň samozřejmě probíhá potřebná údržba a mimo jiné také opravy po útocích vandalů, kterých jsme v poslední době svědky především u workoutového hřiště,“ uvedl k problematice dětských hřišť starosta Jan Konvalinka.

V letošním roce bylo obnoveno dětské hřiště na Drkolnově, kde po demontáži nevyhovujících prvků mají děti k dispozici zcela novou loď a houpačku, dále hřiště v ulici Budovatelů, kde kromě výměny prolézaček došlo i k oplocení hřiště. Na hřišti Kyslíkárna se děti dočkaly nové lanové průlezky a na hřišti u Spartaku jsou také nové herní prvky, v jejichž obnově se bude pokračovat v příštím roce.

Komentáře