Do Hornického muzea Příbram i v karanténě? Ano, virtuálně

Prohlídky březohorského podzemí. Foto: archiv muzea

PŘÍBRAM – Hornické muzeum je sice v souvislosti s pandemií koronaviru pro veřejnost uzavřeno, ale se svými příznivci však zůstává i nadále v kontaktu. Na jeho internetových stránkách jsou mimo jiné ke zhlédnutí televizní pořady, díky nimž se mohou diváci do muzea alespoň na dálku vydat.

K vidění na webu muzea tak veřejnost například najde epizodu oblíbeného seriálu s názvem Podzemní Čechy věnovaná příbramskému stříbrorudnému hornictví, v níž podzemím březohorských dolů i expozicemi muzea provází známý geolog, klimatolog a spisovatel Václav Cílek.

Geolog a spisovatel Václav Cílek (v černém) diskutuje o budoucí spolupráci s ředitelem muzea Josefem Velflem. Foto: Hornické muzeum Příbram

„Muzeum dále zpřístupnilo online výstavu s názvem 17. listopad 1939 a 1989 na Příbramsku formou videí s bohatou fotodokumentací. Další zajímavý obsah se připravuje a v nadcházejících dnech a týdnech bude průběžně zveřejňován na internetových a facebookových stránkách muzea,“ zve k virtuálním prohlídkám příbramského muzea jeho ředitel Josef Velfl.

Odkazy na virtuální prohlídky Hornického muzea Příbram najdete ZDEZDE

Hornické muzeum bylo také nucené na základě vyhlášení nouzového stavu zrušit plánované oblíbené Havířské šprýmovaní plánované na 28. října a další chystané akce.

Komentáře