Chcete strávit jarní prázdniny v Hornickém muzeu? Nejvyšší čas se objednat

Foto: Hornické muzeum Příbram

PŘÍBRAMSKO – Jarní prázdniny letos na Příbramsku a Benešovsku připadají na týden od 21. 2. do 25. 2. a proto Hornické muzeum Příbram připravilo na tuto dobu bohatý program jak pro děti, tak i dospělé.

Návštěvníci muzea se o jarních prázdninách mohou těšit například na odpolední dílny, které se uskuteční v pondělí 21. a v pátek 25. února v kulturně vzdělávacím centru u parkoviště dolu Anna. „V pondělí to bude voskařská dílna vhodná pro děti od 6 let, při níž si účastníci vyrobí tři předměty z obvyklé historické produkce místních voskařů: voskovou obětinu, barevnou dětskou svíčičku a bohatě zdobenou votivní svíčku. V pátek odpoledne se koná workshop textilní, vhodný pro děti od 10 let i dospělé, zaměřený na splétání středověkých vzorovaných tkanic, které v dnešní době poslouží jako náramek, záložka do knihy, šňůrka k mobilu nebo originální tkanička do boty,“ zve na tuto část programu ředitel muzea Josef Velfl s tím, že na pondělní dílnu je vstupné 70 korun a na páteční 40 Kč.

Od úterý do čtvrtka 22. 2. – 24. 2. je pak možné využít dopoledního programu určeného pro děti (6 – 11 let), který je pojatý jako půldenní příměstský tábor. „Každý den vyrazíme na procházku, která nás zavede na pamětihodná místa, do expozic muzea nebo do podzemí, a stane se základem pro následné tvoření. Cena na jedno dopoledne činí 150 Kč. Každé dítě se může zúčastnit jednoho, dvou nebo všech tří dopoledních programů,“ přiblížil náplň akce ředitel muzea.

Důležitou informací je, že předchozí rezervace na všechny aktivity v programu je nutná! Objednávky na všechny akce v rámci jarních prázdnin přijímáme od 7. 2. 2022 (vždy od 8:00 do 16:00) na telefonním čísle 725 776 433. Bližší informace ZDE

Jarní prázdniny je možné také strávit pobočkách muzea v Muzeu zlata a Muzeu Špýchar. Při příležitosti jarních prázdnin v okresech Příbram a Benešov budou tyto pobočky, tedy  Muzeum zlata Nový Knín a Muzeum Špýchar Prostřední Lhota mimořádně otevřeny v termínu 21. 2. – 6. 3., a to denně od 10:00 do 16:00. Můžete se těšit na tvořivé dílny v Muzeu zlata a na pátrací hru v expozicích obou muzeí. Vstupné 40 Kč/20 Kč.

Komentáře