Březnicko zažilo v sobotu policejní honičku

BŘEZNICE – Policejní honičku zažila Březnice v sobotu 10. února dopoledne. Dopravní policisté si povšimli, že osobní vozidlo vjelo do zákazu vjezdu a vydali se za ním. Když řidič zjistil, že za ním jede policejní auto, začal hlídce ujíždět přes travnatý pás a zpět na silnici sjel přes vyvýšený obrubník. Příslušníci policie zapnuli maják a začali vůz pronásledovat.

Muž ujížděl směrem k vlakovému nádraží, dokonce neváhal přejet přes železniční přejezd na červenou. Poté „pirát silnic“ pokračoval ve značném spěchu přes obec Bor a Dobrá Voda, zastavil až v obci Nestrašovice, nebylo to však dobrovolně. „Kvůli vysoké rychlosti nezvládl na namrzlé vozovce řízení a vyjel mimo komunikaci,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Řidič u sebe neměl žádné doklady, ale lustrací v databázích bylo potvrzeno, že se jedná o jednadvacetiletého mladíka z Příbramska, u kterého hlídka zjistila, že je pod vlivem drog. Test byl u něj pozitivní na marihuanu. „Navíc u něj byla nalezena sušená travní hmota připomínající konopí, kterou měl uschovanou v krabičce od bonbónů. Zajištěný materiál bude podroben laboratornímu zkoumání,“ dodala policejní mluvčí s tím, že mladík se nyní bude zpovídat minimálně z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Komentáře