Běžecký závod v Obořišti se letos uskuteční poprvé bez covidových opatření

Foto: archiv pořadatelů

OBOŘIŠTĚ – Třetí ročník běžeckého závodu Penzion Cup se uskuteční už tuto sobotu 23. dubna. Start i cíl závodu bude již tradičně v Penzionu Nový rybník. Letos poprvé se závod uskuteční bez covidových opatření.

Týden před čarodějnicemi se mohou milovníci běhu příjemně zapotit. V okolí Penzionu Nový rybník v Obořišti se totiž poběží třetí ročník závodu Penzion Cup v celkové délce 8,7 kilometrů. Trasa vede krásnou přírodou, lesem, zpevněným i nezpevněným povrchem.

Letos poprvé se poběží závod bez covidových opatření. Tedy s hromadným startem v 11 hodin. Ihned po doběhu posledního závodníka se uskuteční vyhlášení výsledků v prostorách venkovního posezení místní restaurace Nový rybník, která si mimo jiné opět připravila speciální běžecké menu. „Jsem ráda, že se Penzion cup stal u běžců oblíbeným závodem a můžeme v jeho organizaci pokračovat i nadále. Pokud bude stále hojná účast, jeho tradici bych chtěla udržet roky,“ řekla organizátorka Jitka Větrovská.

Běží pouze junioři a starší

Tento závod je určen pouze pro dospělé závodníky od kategorií junioři a starší. Pro všechny závodníky ve všech věkových kategoriích je připravena při vyhlašování medaile a pivo Baštýř z místního pivovaru. Pro mladší osmnácti let samozřejmě nějaký nealkoholický nápoj.

Registrovat se můžete předem na webu www.brdskypohar.cz, nebo v místě konání závodu od 10 hodin.

Tento závod je určený pro dospělé závodníky, ti malí si přijdou na své o tři týdny déle na Energon běhu v Dobříši, který se uskuteční 14. května.

Komentáře