Běh pro republiku odstartuje u Památníku Vojna

LEŠETICE – Tradiční Běh pro republiku připravují pořadtaelé na říjen opět v okolí Památníku Vojna. Konkrétně se uskuteční 23. října a koná se při příležitosti 104. výročí vzniku ČSR. Každoročně připomíná osudy lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických lágrech.

Mnozí z vězněných se často ocitli na útěku a museli tedy běžet, proto se pořadatelé rozhodli připomenout jejich osudy právě pomocí běhu svobody a demokracie. Okruh zavede běžce kolem Památníku Vojna přes Žežice a Lešetice zpět k areálu bývalého tábora pro politické vězně, celková je délka 5 kilometrů. Pro děti bude připravena trasa o délce 200 metrů.

„Poběží se v okolí Památníku Vojna, kde byly v minulosti vztyčeny informační panely představující konkrétní místa a příběhy politických vězňů s obsahem pro chytré telefony,“ doplnil za pořadatele běhu Josef Hovorka.

Pro letošní ročník je také připravená novinka v podobě pětikilometrové procházky, na kterou je možné vyrazit s rodinou, přáteli nebo se psem. Registrace do všech závodů pro děti i dospělé jsou možné online na stránkách běhu behprorepubliku.blogspot.com nebo v den konání akce.

Komentáře