Archiv zve na Den otevřených dveří, při něm budete moci zapátrat po svých předcích

Státní okresní archiv Příbram.

PŘÍBRAM – Státní okresní archiv Příbram zve ve čtvrtek 8. června na Den otevřených dveří. Během tohoto speciálního dne si návštěvníci budou moci prohlédnout výstavu zaměřenou na genealogické prameny příbramského okresu. Tato akce slouží jako skvělá příležitost pro ty, kteří se zajímají o své rodinné kořeny a historii města.

Jedním z hlavních bodů programu je přednáška, kterou přednese ředitelka příbramského archivu Věra Smolová. „Přednáška se bude věnovat osudu rodiny významného architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela, kterého si letos připomínáme u příležitosti 300. výročí jeho úmrtí. Tato přednáška slibuje fascinující pohled do života a díla tohoto významného umělce,“ zve zájemce o historii autorka přednášky.

Pod názvem „Co po nás zůstane aneb Genealogické prameny příbramského okresu“ se tento zvláštní den koná od 9 do 19 hodin. Přednáška PhDr. Věry Smolové začíná v 17:30 hodin (v případě velkého zájmu bude přidán dopolední termín v 10:00 hodin). Akce se koná v prostorách Státního okresního archivu Příbram, který se nachází na adrese E. Beneše 337, Příbram 7.

Věra Smolová.

Pro účast na přednášce je nutné si místo v přednáškovém sále předem rezervovat. Kapacita sálu je omezena na 50 osob, proto je vhodné se co nejdříve přihlásit. Pro rezervaci místa se můžete obrátit na Terezu Pruchovou prostřednictvím e-mailu soka-pribram@soapraha.cz nebo telefonicky na číslo 311 000 701.

Během tohoto speciálního dne budou návštěvníci seznámeni s různými typy genealogických pramenů dostupných v okresním archivu. Budou tak mít jedinečnou možnost se lépe seznámit s tvorbou rodokmenu a objevit informace o svých předcích.

Den otevřených dveří v Státním okresním archivu Příbram slibuje zajímavé a poučné zážitky pro všechny návštěvníky. Přijďte se podívat na výstavu genealogických pramenů a nezapomeňte si rezervovat místo na přednášce Věry Smolové o rodině Jana Blažeje Santiniho-Aichela.

Komentáře