Akce „Pomáhejme sportem“ se vydařila

PŘÍBRAM – V sobotu uspořádala ADRA Příbram s dalšími partnery na fotbalovém hřišti SK Spartak Příbram událost „Pomáhejme sportem“, která byla určena pro rodiny s dětmi.

Děti si mohly na každém stanovišti vyzkoušet různé sportovní, ale i jiné aktivity. Za každých 5 splněných stanovišť si mohly děti vyzvednout odměnu v podobě sladkostí, ovoce, nanuků nebo pastelek.

Účastníci se mohli skvěle bavit na stanovištích, kde si například zkoušeli první pomoc na figuríně a učili se, jak zahájit v potřebné situaci resuscitaci.Na jednom z dalších stanovišť se mohli všichni těšit z oblíbeného maskování zranění. Tam si za pomoci speciální modelíny a barviva mohli nechat vytvořit autenticky vypadající řeznou nebo tržnou ránu od zkušených lektorů z Červeného kříže. 

Většina stanovišť byla založena na sportovní bázi. Kopalo se na branku, házely se kruhy na kužel, dělaly se slalomy,žonglovalo se s míčem.Tyto stanoviště měli na starosti fotbalisté z SK Spartak Příbram.

Děti, ale i dospělí si mohli vyzkoušet opičí dráhu, nebo zkusit posilovací cviky. Závěrem si všichni dobrovolníci a dobrovolnice společně zadováděli běháním po hřišti pod zavlažovačem trávníku.

Všem dobrovolníkům, sponzorům a lidem, kteří přišli na tuto akci, mnohokrát děkujeme a budeme se na ně opět těšit na všech našich dalších setkáních.

ADRA PŘÍBRAM 

Komentáře