Advent letos nabídne opět schránku pro Ježíška i jeho dílnu

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Advent se blíží mílovými kroky a město chystá poměrně rozsáhlý a bohatý program. Na náměstí 17. listopadu například nebude chybět opět schránka na dopisy pro Ježíška nebo Ježíškova dílnička pro děti.

Ježíškova dílna se pro děti otevře při zahájení adventu na náměstí TGM, ale navštívit ji bude možné i během bronzové a stříbrné neděle na náměstí 17. listopadu. V dílničce si děti s pomocí vyučujících z Domova dětí a mládeže Příbram vyrobí dárek s vánoční tematikou.
Chybět nebude ani Ježíškova pošta. „I letos to tak bude mít Ježíšek v Příbrami jednodušší. Na náměstí 17. listopadu bude opět instalována speciální červená schránka na dopisy pro Ježíška, do které mohou děti vhodit svůj dopis. Pro rodiče bude následně připravena „poštovní“ služba Dopis od Ježíška,“ říká tisková mluvčí města Pavlína Svobodová s tím, že Ježíšek pak uloží odpovědi na dopisy na radnici u pracovníků odboru kanceláře města, kde si je rodiče mohou od pondělí 4. prosince vyzvedávat, případně si je mohou stáhnout z webových stránek www.vanoce.pribram.eu.

Během adventních trhů budou opět v prodeji tematické hrnky. „Design letošní kolekce dostali na starost žáci příbramských uměleckých a základních škol, kteří porcelán vymalovali vlastními návrhy. Finanční výtěžek z prodeje hrnků půjde na dobročinné účely,“ konstatuje tisková mluvčí města. Pokud si hrneček odnesete jako vzpomínku, snad se spolu s jeho užíváním přelije příjemná předvánoční atmosféra i do dalších vašich dní.

Komentáře