Zloději aut rychle dopadeni, auta byla vrácena majitelům

ilustrační foto Policie ČR

PŘÍBRAM – Příbramští policisté vypátrali během jednoho dne tři kradená auta a také dopadli dva pachatele.

Třiatřicetiletý cizinec spolu s dvacetiletým mladíkem zavítali v noci z 3. na 4. ledna do Kamýku nad Vltavou. „Vyhlédli si tam na částečně oploceném pozemku dvě vozidla značky Volvo a Audi A4 v celkové hodnotě 70 tisíc korun, klíčky byly v zapalování. Ukradené vozy následně odvezli do Prahy,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

To jim ovšem nestačilo a během noci se ještě ale do Kamýku nad Vltavou vrátili, aby ukradli další automobil. U jednoho rodinného domu překonali oplocení, otevřeli si dveře do garáže a ukradli odtud vůz značky Ford Fusion opět v hodnotě 70 tisíc korun, klíčky se nacházely také uvnitř auta. I to následně převezli do Prahy. „V úterý 5. ledna příslušnici policie dopadli staršího z mužů, který měl v úmyslu vyhnout se trestnímu stíhání a úmyslně zamlčel svou pravou totožnost když předložil doklady na jiné jméno. Navíc se ukázalo, že má platný zákaz řízení ještě na dva roky. Nyní se bude dotyčný zpovídat z trestného činu krádeže, porušování domovní svobody, maření výkonu úředního rozhodnutí a poškození cizích práv,“ dodala mluvčí příbramských policistů.

Druhý muž byl  navíc 7. ledna obviněn ze zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. „Oběma hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. U cizince byl dán podnět na vzetí do vazby,“ ještě doplnila Monika Schindlová s tím, že ukradená vozidla byla vrácena jejich majitelům.

Komentáře