Zítra v podvečer si lidé v Dobříši mohou zahrát basketball proti vedení města

foto: Město Dobříš

DOBŘÍŠ – Zítra se ve městě uskuteční malý basketballový turnaj pod názvem Basketball 3×3 na Dukeláku. Turnaj, ve kterém se budou jeho účastníci utkat i se starostou Pavlem Svobodou a místostarostou Tomášem Vokurkou, se bude hrát podle streetballových pravidel.

K nápadu uspořádat toto sportovní klání přivedlo vedení města vlastně řešení sporů na jednom z hřišť mezi bytovými domy. „Na jednom z těchto hřišť se scházela partička mladý, kteří si tam kromě házení míčem i pouštěli muziku, což ale vadilo lidem bydlícím v okolí. Ti to chodili řešit na radnici a my jsme se s nimi nakonec dohodli, že uděláme nějaký návštěvní řád a pokusíme se to tam nějak korigovat,“ přibližuje počátky nápadu dobříšský starosta Pavel Svoboda.

Podle Svobody ale není cílem mládež z místa vyhánět, ale spíše jim říci, že je potřeba nějaké vzájemné tolerance a to právě formou pouličního turnaje v basketballu. „Doufáme, že přijdou i ti mladí, pustí si u toho tu svou muziku a doufáme, že přijdou i ti sousedé,“ dodává starosta Dobříše.

Hrát se začíná ve středu 21. července od 18 hodin.

Komentáře