Zámecký park na Dobříši bude i letos hostit letní kino

Dobříšský zámek.

DOBŘÍŠ – Kino na kolečkách přijíždí do našeho města už od roku 2018 a každoročně promítá nové i starší filmy od českých i zahraničních tvůrců. Město Dobříš navázalo s mobilním letním kinem spolupráci i pro letošní rok a my se tak opět můžeme těšit na filmové zážitky pod širým nebem.

Na filmy pod širým nebem se můžete přijít podívat do nádherného prostředí zámeckého anglického parku, jehož prostor poskytla pro tento účel rodina Colloredo-Mannsfeld.

Pro letošní rok vsadili organizátoři letního promítání filmů pod širým nebem na Dobříši ryze na českou tvorbu. Návštěvníci se mohou těšit hlavně na komedie, ale i jedno speciální promítání.

První promítání se uskuteční 17. června od 21:45 hod. v anglickém parku a představí letošní filmovou novinku – Chlap na střídačku s Jiřím Langmajerem v hlavní roli.

Speciální promítání k příležitosti slavnostního otevření nově zrekonstruovaného zámeckého francouzského parku je připraveno na 9. července. Pro zájemce tak budou před samotným promítáním připraveny komentované prohlídky nově zrekonstruovaného parku, na které se můžete rezervovat na recepci zámku už nyní. Tento večer si pak můžete užít sledováním filmové pohádky Princezna ze mlejna, která bude promítána v anglickém parku od 21:45 hod.

Dále budou k vidění například oceňovaná komedie Vlastníci nebo třetí pokračování letní komedie z vinařské oblasti Moravy 3BOBULE.

Kino bude pro návštěvníky otevřeno vždy hodinu před samotným promítáním a na místě bude možné zakoupit malé občerstvení. Pro letní kino je vyhrazena louka v zámeckém parku, kterou mohou diváci využít pro „piknikové posezení“ na vlastní dece.

 

 

 

Bližší informace budou k dispozici na webu města (www.mestodobris.cz) a na facebookovém profilu Město Dobříš – oficiální stránka.

Denisa Havlíčková,

tisková mluvčí města Dobříš

 

Komentáře