Středočeská výprava veze ze Zimní olympiády dětí a mládeže 26 medailí, za Příbram vybojoval zlato David Eliáš

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Olympiáda dětí a mládeže 2020 je u konce. Středočeši se v celkovém pořadí krajů umístili na 4. příčce. Medailová pozice jim utekla o pouhých sedm bodů. I tak si účastníci výpravy vezou z Karlovarska 12 zlatých, 9 stříbrných a 5 bronzových medailí.

Mladí Středočeši vybojovali zlato v rychlobruslení, běžeckých disciplínách, biatlonu, snowboardingu a také v šachu. Stříbrné medaile si ze Zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji vezou opět rychlobruslaři, krasobruslařka, snowboardistka a družstvo šachistů. Bronzové medaile jsou za krasobruslení, akrobatické lyžování, snowboarding a rychlobruslení. „Gratuluji všem, kteří dosáhli na nejvyšší příčky, a pomohli tak k celkovému výbornému výsledku Středočeského kraje. A zároveň děkuji všem našim mladým sportovcům za vzornou reprezentaci a opět připomínám, že medaile nejsou to nejdůležitější. Podstatné je, že mají sport jako koníček, který je baví a rozvíjí,“ uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Středočeský kraj vyslal na Karlovarsko skupinu v počtu 135 účastníků. Podle vedoucí středočeské výpravy Lenky Škopové se krajské delegaci podařilo obhájit historicky nejúspěšnější umístění Středočechů na zimní olympiádě, a to 4. příčku v celkovém hodnocení krajů v roce 2018. Před dvěma lety nasbírali celkem 24 medailí (12 zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové), letos je to o dvě více.28

Příbram reprezentoval na zimní Olympiádě dětí student Gymnázia pod Svatou Horou David Eliáš, který vybojoval v Biatlonu dvakrát zlato a to v kategorii na 4 km volně M15 . Naše redakce mu gratuluje.