Prkénko z Brd vyhrálo Red Dot Award 2019

První cenu za prkénko si Vojtěch Hrach (vlevo), designér Petr Novague (uprostřed) a Jiří Krůta (vpravo) převzali už v polovině března v Mnichově. Foto: archiv firmy

PRAHA/PŘÍBRAMSKO – Firma UBRD sklízí úspěch už v druhé mezinárodní designové soutěži. Dřevěné prkénko na krájení ve tvaru národní vlajky vyhrálo v prestižní soutěži Red Dot Award v kategorii Product Design. Do letošního ročníku přitom designéři a výrobci přihlásili více než 5500 produktů z celkem 55 zemí. 

„Toto vizuálně přitažlivé prkénko na krájení v sobě spojuje precizní zpracování s dřevěným povrchem, který poskytuje potěšení z doteku,“ řekla k oceněnému prkénku porota soutěže Red Dot Design Award. Za vizuální a funkční stránkou prkénka stojí přední český designér v oblasti průmyslového designu Petr Novague. „U prkénka se podařilo docílit maximální jednoduchosti, která vychází z funkce. Když jsme finální design přihlašovali do Red Dot, doufal jsem, že uspěje. Měl jsem takové tušení, že by mohl porotu zaujmout a uspět v mezinárodní konkurenci,“ uvedl designér Petr Novague, s kterým firma UBRD vytvořila šest produktů. „Když mě firma oslovila, abych navrhl set dřevěných výrobků do kuchyně, musel jsem se nejdříve v kuchyni rozkoukat, protože vůbec nevařím. Překvapilo mě, že ještě nikdo neřešil to, jak špatně se s kuchyňským prkénkem manipuluje,“ popsal Petr Novague. Prkénko proto navrhl se zkosenými bočními hranami, které uživateli pomohou ho bez problémů zvedat z pracovní plochy a zároveň z něj nakrájenou surovinu pohodlně shrnout.

Série šesti výrobků, teré firma aktuálně nabízí.

„Získání ceny Red Dot jen potvrdilo kvalitu naší značky a s tím, co představíme během podzimu, ukážeme, že lze jít ještě dál,“ dodává Jiří Krůta, zakladatel firmy UBRD. Prkénko spolu s dřevěným stojanem na nože od firmy UBRD uspěly v letošním roce také na soutěži iF Design Award 2019.

Firma UBRD vznikla před čtyřmi roky a stojí za ní Jiří Krůta a Vojtěch Hrach. Název firmy odkazuje na oblast Brd, odkud zakladatelé společnosti pocházejí a kde se výrobky kompletují. Všechny kuchyňské doplňky jsou vyrobeny ze dřeva amerického ořechu, který nabízí ideální vlastnosti pro výrobu produktů do kuchyně, kde se pracuje s potravinami a zároveň je zajímavý i svým dekorem. 

Už v polovině března Vojtěch Hrach a Jiří Krůta získali ocenění za stejný výrobek v mezinárodní soutěži iF DESIGN AWARD 2019, kam dorazilo více než 6300 přihlášek z 52 zemích světa, z nichž 1190 se dostalo do finále. Porota nakonec vybrala 66 nejlepších designérských počinů v 7 kategoriích.

Vítězné prkénko v podobě národní vlajky.

Komentáře