Příbramští tanečníci postupují do krajského kola

PŘÍBRAM –  Koncem dubna se konalo v aule ZŠ Jiráskovy sady okresní kolo X. ročníku amatérské soutěže týmů v moderních tancích „Středočeský taneční pohár“, jejímž vyhlašovatelem je Středočeský kraj. Organizátorem okresních kol je tradičně právě příbramská škola.

„Hlavním záměrem tohoto projektu je nabídnout žákům vhodné využití volného času, působit jako aktivní prostředek prevence rizikového chování, získávání nových poznatků v oblasti tance, sebepoznání, rozvoj tanečních dovedností, ale i utváření kamarádských vztahů mezi mládeží,“ přibližuje cíle soutěže za pořadatele ředitel školy Miloš Přibyl.

Okresního kola se letos zúčastnilo 82 soutěžících žáků 1. a 2. stupně ZŠ, kteří buď v minitýmech (2 – 4 tanečníci) či skupinách (5 a více tanečníků) předvedli zvolený moderní tanec (disko tance, street dance, hip hop, rap, jump style, taneční aerobic, taneční zumba). Kategorie středních škol letos obsazena nebyla.

I podle přítomné zástupkyně vyhlašovatele soutěže z Odboru regionálního rozvoje Středočeského kraje – oddělení mládeže a sportu Lucie Maláskové se příbramské okresní kolo opět mimořádně vydařilo, jak po stránce organizační, tak i soutěžní. „Poděkování patří všem skvělým soutěžícím, jejich vedoucím, obecenstvu, jakož i odborné porotě s předsedou Tomášem Novákem, který tradičně soutěž moderoval,“ dodává Miloš Přibyl.

Organizací krajského kola poháru byla letos pověřena Mladá Boleslav. Postupujícím tanečním formacím přejeme i v dalším kole soutěže hodně úspěchů.

V kategorii minitýmů zvítězila formace MINI BUBBLE z 1. ZŠ Sedlčany ve složení:Jiráčková, N. Karasová, D. Kuchařová a B. Vilasová. Na 2. místě skončila trojice STARS a třetí byl minitým GUCCI GIRLS (oba minitýmy ze ZŠ Jir. sady Příbram).

Kategorii skupin 1. st. ovládla formace CRASH z pořádající školy (K. Sobolíková, T. Kaprasová, A. Dražanová, V. Hofmanová a E. Plavcová). Na 2. a 3. místě pak skončily taneční skupiny WORMS a SLZA z 1. ZŠ Sedlčany.

Celá kategorie minitýmů 2. stupně ZŠ patřila letos naší škole. Pořadí: 1. místo CRAZY (E. Máchová a L. Červenková), 2. BLACK AND WHITE a 3. DARK ROSES.

V kat. tanečních skupin 2. st. byli nejúspěšnější tanečníci ze SUMMER VIBES, za nimi skončily BIG STARS (oba týmy z 1. ZŠ Sedlčany).