Příbramští házenkáři zavítali do Mladé Boleslavi a Mělníka

PŘÍBRAM – Mladou Boleslav, město automobilů, navštívili o uplynulém víkendu příbramští minižáci. Jak již bývá v této sezóně zvykem, přivezly trenérky do sportovní haly TJ Auto Škoda dvě družstva.

Jedno tvořil výběr chlapců, druhý naopak dívek. Postupně se utkali s celky z Bělé p. Bezdězem, Úval, Zruče n. Sázavou, Kutné Hory, Mělníka, Kostelce n. Labem a pořádající Mladé Boleslavi. Herní systém byl tentokrát stanoven na 1×12 minut s povinnou celoplošnou osobní obranou.

Obě družstva nastoupila k zápasům plni odhodlání, nebát se i sebesilnějšího soupeře. Od prvních zápasů se snažila čelit útokům, kterými je jejich soupeři nešetřili. „Náš velký problém jsou přihrávky na větší vzdálenost, kterých soupeř využil a téměř vždy skóroval. Ale ani naši nebyli příliš pozadu v gólových příležitostech. Zápasy byli celkově pěkně vyrovnané. Děti si při zápasech vyzkoušeli vše, co se doposud naučili,“ zhodnotily výkon svých svěřenců trenérky Eva a Lucie Procházkovy.

Sestavy:

Příbram 1 : Macháček, Lachman, Schlitzenbauer, Vaďura a Solnař

Příbram 2 : Hýlánová, Stloukalová M, Stloukalová A, Tvrdoňová, Schlitzenbauerová a Horáková

Mělník tentokrát pořádal další díl společného pražského přeboru starších žákyň. Na této akci opět nechyběla ani děvčata z TJ Spartak Příbram, která v této sezóně sbírají zejména své první zkušenosti. Postupně se utkala se soupeřkami z Mělníka, Astry Praha, Liberce a pražských Kobylis.

Do prvního zápasu nastoupila příbramská děvčata velice nervózně a to přinášelo spousty individuálních chyb a nepřesností. V druhém poločase se hra podstatně zlepšila, ale na rozjeté mělnické to bojužel nestačilo. V druhém zápase proti TJ Astra Praha vstoupily zástupkyně příbramské házené mnohem lepší horu, avšak díky nepřesné koncovce a výborně chytající brankářce soupeře se jim podařilo poprvé skórovat až ve 13-té minutě prvního poločasu.

Zápas s Libercem nabídl drama od začátku až do konce. Liberec sice nasbíral během prvního poločasu tříbrankový náskok, ale příbramské hráčky hned na začátku druhého poločasu zabraly a skóre vyrovnaly. „Díky skvěle chytající Votánkové zápas sliboval dramatickou koncovku, která i přes velmi přísné vyloučení Lubasové přesně dvě minuty před koncem trvala až do závěrečných vteřin. Hráčky z Příbrami bohužel odešly poraženy rozdílem jednoho gólu,“ konstatoval příbramský trenér Pavel Pecka.

Poslední zápas s Kobylisy se prakticky dohrával. Hráčky pražského týmu převyšují jak výškově, tak fyzicky a na děvčatech Spartaku byla vidět i frustrace z nepovedeného konce předešlého zápasu. „Holky musím za předvedené výkony pochválit. Snaží se již hrát opravdovou házenou po celém hřišti a i když výsledky tak zatím nehovoří, soupeřky se s nimi daleko víc zapotí, než před měsícem,“ dodal trenér Pavel Pecka