Příbramští Bobcats překvapili výhrou s Mustangs

PŘÍBRAM/PRAHA – Překvapení se odehrálo v neděli 23. června v Praze, na Uhelných skladech. Již při cointossu se zdálo, že zápas bude jednoznačný. Na hřišti proti sobě stály 2 týmy, kde hráčů domácího celku bylo téměř o polovinu víc, než Příbramáků. A jak je již ve sportu běžné, podcenit soupeře se nevyplácí.

„Hned v první drive tohoto zápasu útok Bobcats ve hře dominoval a ujal se vedení 0:7. Pro tento zápas jsme zvolili silnou běhovou strategii,“ říká Augie Stevens, který v Příbrami působí první rok jako hlavní trenér. Jsem pyšný na to, jak se každý z hráčů postavil k plnění svých úkolů na hřišti a jak to pomáhá celého týmu.

Obrany obou týmů odváděli skvělou práci, ale jedna chyba rozhodla o srovnání. Do šaten o poločasové přestávce proto oba týmy odcházeli za stavu 7:7. I po poločasovém programu, kde se na hřišti představil, jak maskot týmu Mustangs, tak i nové flagové naděje domácího týmu, pokračovala obranná bitva. Až na konci třetí čtvrtiny se dostal domácí celek do vedení.

Za stavu 14:7 vzal Tomáš Vokurka odpovědnost na sebe a snížil vedení Mustangs na rozdíl pouhého bodu. „Tak dobře jsme ještě nehráli, věřil jsem našim klukům, že to dají,“ řekl Stevens. „Je to ten moment, kdy můžete vyhrát nebo prohrát, viděl jsem oheň v jejich očích. Nastal čas vyhrát zápas,“ doplnil. Bobcats postupovalo rychlou hrou a Daniel Vitiš byl ten, který přivedl Bobcats do vedení 14:21.

Zbývalo necelých 5 minut do konce zápasu, kdy Matěj Drmla perfektně odhadl směr útočného snažení a zachytil interception a tím rozhodl zápas. „Byl to obrovský moment pro celý náš tým. To jsou ty momenty, které si pamatujete, chcete zachytit, a budou základem této nové éry našeho programu,“ dodal.

Poslední domácí zápas jarní části se odehraje v sobotu 29. června od 14 hodin tak si to nenechte ujít.