Příbramák Kristián Šimek mistrem Evropy

Kristián Šimek třetí zleva. Foto: TK Sparta Praha

PŘÍBRAM/PRAHA – Mladý příbramský tenista Kristián Šimek vybojoval krásný sportovní úspěch, společně s českým týmem chlapců do 12 let vybojoval tuto neděli ve Francii zlatou medaili.

Kristián se tenisu věnuje o svých čtyřech let. Je to sportovec tělem i duší a tenisu se v současné sobě trénuje v pražském oddílu TK Sparta Praha a letos se mu opravdu dařilo. Získal například titul „přeborník Prahy“, 2. místo na mistrovství ČR mladších žáků v singlu a 2. místo na mistrovství ČR družstev mladších žáků a sérii završil 7. srpna, kdy přivezl společně s týmem TK Sparta Praha z francouzského Dijonu zlatou medaili z mistrovství Evropy mladších žáků. Tým chlapců do 12 let České republiky vybojoval zlato na této soutěži v kategorii mladších žáků po dlouhých 17 letech.