Příbram se připravuje na rozvoj elektromobilů

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Elektromobila je téma v poslední době čím dál víc diskutované. Automobilů na elektřinu pomalu přibývá a tak se města a obce musí tomuto trendu přizpůsobit. Začínají se proto zabývat otázkou budování dobíjecích stanic. A tato vymoženost by už brzy mohla dorazit i do Příbrami.

Elektromobily mají své příznivce i odpůrce, tak jako třeba očkování proti covidu, nicméně tlak na přechod k pohonu vozidel na elektřinu je zjevný a tak je potřeba začít budovat i síť, dobíjecích stanic. V Příbrami by měly vzniknout na parkovišti na Flusárně.

„Parkoviště na Flusárně chceme využívat jako záchytné parkoviště především pro vozy, kterými do města přijíždí lidé z okolí a dál pak pokračují například na Prahu třeba autobusem. Proto tam chceme také vybudovat stání i pro elektromobily.  Za tímto účelem jsme schválili pronájem části pozemku pro ČEZ na Flusárně za účelem osazení dobíjecími stanicemi,“ vysvětlil starosta Jan Konvalinka.

Mělo by se jednat o dvě stanice pro čtyři eletroautomobily. K jejich umístění by mělo v rámci chystané celkové rekonstrukce parkoviště na Flusárně. K té by mělo dojít někdy v druhé polovině příštího roku.

Komentáře