Pozvánka do kina: Tomb Raider

PŘÍBRAM – Kino dnes večer uvede dobrodružný snímek Tomb Raider, natočený podle populární série počítačových her s archeoložkou Larou Croftovou. Snímek kino promítá od 19 hodin v původním znění s titulky.

Není ale poprvé, co se tato hrdinky objevuje na filmovém plátně. Počátkem století vznikly už dva pokusy s Angelinou Jolieovou. Tu nyní nahradila Alicia Vikanderová. Laře Croftové je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft, zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo.

Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu, ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider.

Komentáře