Od pondělí se smějí pořádat závody s účastí nad 100 lidí, Brdská 25 se tedy v květnu poběží

ČR/PŘÍBRAM – Od pondělí bude možné pořádat i závody s účastí více než 100 lidí. Podle vyjádření ředitele České obce sokolské Marka Tesaře pro web iSport.cz však pořadatelé musejí zajistit, aby se jednotlivé startovní vlny nepotkaly.

Vláda v pátek rozhodla, že v rámci uvolňování opatření proti šíření koronaviru bude moci od 11. května sportovat současně až 100 lidí a bude možné pořádat soutěže. Sportovci nebudou muset mít roušky. Šatny a sprchy zůstanou uzavřené, povoleno bude používání toalet.

Představitelé sportovních akcí pro veřejnost se dnes sešli s odborným týmem epidemiologa Rastislava Maďara. „Potvrdili nám, že od pondělí 11. května, kdy přijde další vlna uvolňování, budeme moct pořádat běhy po sto osobách. V pěti vlnách, když dokážeme zařídit, aby se lidi nepotkali, jsme schopní uskutečnit závod pro pět set lidí,“ řekl Tesař, který je zároveň pořadatelem seriálu Běhej lesy nebo Jizerské padesátky.

Už v pondělí tak mohou začít závody, které budou schopné tyto požadavky splnit. V našem regionu je to například „BRDSKÁ 25“ která statuje 24. května na hřišti v Bohutíně.  

„Vzhledem k povolení sportovních akcí do 100 účastníků ve stejnou chvíli na daném sportovišti dojde k úpravě časů startu.
Startujeme od 9:00 do 12:00 s intervalem 1 minuty. Dětské závody se konat v rámci letošní Brdské 25 nebudou“ sdělují organizátoři Brdské 25.

Bližší informace o BRDSKÉ 25 na tomto odkazu:

hhttps://brdskypohar.cz/info_zavodu_mapa.php?

 

Komentáře