Házenkářky Příbrami zahájily sezónu na jedničku

PŘÍBRAM  –  Třetí únorovou neděli zahájily jarní část sezóny házenkářky TJ Spartak Příbram domácím turnajem v městské sportovní hale. Soupeřkami jim byla děvčata z Mělníka, Kolína, Náchoda a Chomutova.

První zápas odehrála příbramská děvčata proti dívkám z Mělníka. Již od prvních minut bylo na hráčkách příbramského Spartaku vidět odhodlání ukázat, kdo je doma a díky aktivní hře povolily soupeřkám pouze minimum, což dokazoval poločasový výsledek 10:2 pro domácí. V druhém poločase děvčata sice trošku polevila, ale i tak si dokráčela pro první jarní body přesvědčivou výhrou 18:7

Druhými soupeřkami byly dívky z Kolína, které se domácím během podzimní části nepovedlo ani jednou porazit a ze všech čtyř vzájemných zápasů přijely domů s prázdnou. Tentokrát byl obraz hry zcela vyrovnaný. První poločas sice příbramačky vyhrály 7:5, ale bojovnice z Kolína nedaly nic zadarmo a zápas otočily, když ve pětadvacáté minutě vedly 11:8. Holky ze Spartaku vůbec nic nevzdaly, zabojovaly o každý míč a výsledkem byla zasloužená remíza 13:13

Ve třetím utkání nastoupila proti domácím děvčata z Náchoda. Hra byla již tradičně vyrovnaná, v poločase vedly divky z Příbrami 6:5. V druhém poločase se obraz hry nijak nezměnil. Bojovalo se o každý míč, holky z Příbrami dokázaly, že chtějí hrát o každý bod až do konce. Toto jim přineslo ovoce v podobě vítězství 12:10

Posledním soupeřem byly dívky z Chomutova. Na těchto hráčkách bylo již vidět, že jako nejmladší tým na turnaji a v soutěži již postrádá síly na nějaký vzdor a i přes veškerou snahu, která se jim rozhodně nedala upřít, na hráčky Spartaku Příbram nestačila. Příbram zvítězila vysokým rozdílem 20:4

Příbramská děvčata těmito výsledky ovládla domácí turnaj ziskem sedmi bodů a při dalším turnaji v Mělníku, který se konná 22.3. tak budou hájit vedoucí pozici v tabulce.

TJ Spartak Příbram – Házená Mělník   18:7    ( 10:2 )

–  HC Kolín            13:13  ( 7:5 )

– TJ Náchod          12:10   ( 6:5 )

– HK Chomutov    20:4     ( 7:2 )

Sestava a střelkyně: Božková – Fišerová 19, Vaďurová 3, Lubasová 16, Podušková 13,