Házenkáři vyrazili na turnaje

PŘÍBRAM – Po vánoční pauze vyrazily týmy TJ Spartak Příbram k dalším turnajům zimní přípravy. Nejmladší kategorie přípravky a minižáků se zúčastnily druhého ročníku K+M+B Cupu v Rokycanech. Turnaj mladších žáků v Bělé pod Bezdězem byl bohužel zrušen. Družstvo starších žáků vyrazilo na zkušenou do Pražských Vršovic na tradiční FOTOLAB CUP.

Přípravka:
Hrací den v Rokycanech zahájily družstva nejmenších házenkářů přípravek. Během turnaje se příbramské podhoubí pod vedením trenérů Procházková – Kuchařík postupně utkalo s týmy Rokycany C (7:2), Louny (4:14), Lázně Kynžvart (10:2), Rokycany A (3:14) a Rokycany B (4:8).S bilancí dvou výher a tří porážek se při hracím systému každý s každým umístil tým Příbrami na konečném 4. místě. „ Pro některé hráče to bylo premiérové vystoupení na házenkářském poli. Ovšem na výkonu to nebylo vůbec znát a všichni hráči i hráčky ze sebe vydali to nejlepší, co se zatím naučili. Tím dokázali bavit nejen sebe sama, ale i početný fanklub rodičů na tribuně, který své ratolesti opět doprovodil a skvěle podporoval. Z toto patří velký dík všem, kdo se zúčastnil,“ shodně hodnotí akci oba trenéři Kuchařík a Procházková.
Sestava: Stanišová, Procházková, Vaďura, Křenek, Wimmer, Juzu, Ritter, Lachman, Kuchařík, Šrámek VL. ,Šrámek M.

Minižáci:
Po skončení turnaje nejmladší kategorie byl na programu turnaj minižáků. Vzhledem k vysokému počtu marodících hráčů tým Příbrami vyrazil na místo ve značně omezené sestavě. A tak na místě zůstali 2 hráči přípravky Vaďura a Ritter Boris, aby vypomohli svým starším kolegům a prostřídali je během zápasů. Turnaj se hrál systémem dvou základních skupin a následně zápasy vyřazovacími a o umístění. V základní skupině příbramští obsadili druhé místo za domácím A týmem a tak ve vyřazovací fázi narazil na vítěze z druhé skupiny z Loun.

Tento zápas dominoval na hřišti soupeř a po porážce 16:9 vyslal tým Příbrami do boje o celkové třetí místo. Po velmi vyrovnaném průběhu zápasu, kdy 5 minut před koncem byl stav 3:3, ale příbramští polevili a nechali soupeře odskočit na konečných 9:3 ve prospěch Rokycan. V konečném pořadí turnaje tedy tým Příbrami obsadil čtvrté místo, shodně jako tým přípravky před nimi. Z pohledu trenérů to byl opět malý krůček ve zlepšení hry všech hráčů, ovšem je stále spousta práce na zdokonalování dovedností.

Největší posun od předchozí akce byl znát na hráčích Bartoš, Cvrk a Neporová, kteří statečně vypomáhali opět perfektně hrající dvojici Hefjuk-Macháček M. V brance opět nezklamal Macháček J. a pár dobrými zásahy mezi třemi tyčemi se předvedl i Ritter R. Poděkování patří i hráčům z přípravky, kteří obětovali volné odpoledne a zůstali na místě, aby si jejich starší spoluhráči mohli během turnaje na chvilku oddychnout a prostřídali se s nimi na hřišti.
Sestava: Hefjuk, Bartoš, Cvrk, Macháček J., Macháček M., Ritter R., Ritter B., Vaďura a Neporová