Fotogalerie: Boleslav triumfovala na příbramském Ondrášovka Cupu

PŘÍBRAM – Předposledním finálovým turnajem pokračoval letošní ročník Ondrášovka Cupu, který je oficiálním Pohárem mládeže FAČR kategorií U8 – U13. V průběhu pátku a soboty se v Příbrami střetli mladí fotbalisté ve věku devíti let. Vítězem se stala Mladá Boleslav.

Mladoboleslavští hráči chtěli navázat na úspěch jejich o rok starších kolegů, kteří skončili předchozí víkend na druhém místě finálového turnaje kategorie U10. Jim se ale podařilo toto umístění překonat a v Příbrami obsadili první příčku. Ve zlaté skupině sice dvakrát prohráli se Slavií Praha a Táborskem, ale patnáct bodů se skórem 31:23 jim stačilo na zisk titulu.Boj o druhou a třetí pozici byl opět vyrovnaný. FC Spartak Choceň sice nepatří mezi nejznámější fotbalové kluby, ale ve zlaté skupině ve společnosti týmů s mnohem zvučnějšími jmény si vedl fantasticky. Se Spartou Prahou měli hráči Chocně po odehrání všech zápasů shodně 13 bodů a pouze prohrané vzájemné utkání je odsunulo na bronzovou příčku. I tak je to obdivuhodný úspěch. Sparta si udržela neskutečnou bilanci, když byla na každém letošním finálovém turnaji vždy na medailové příčce. Pět turnajů znamená zatím pět medailí. Uvidíme, zda tuto úspěšnost dotáhnou do konce i na posledním finálovém turnaji v Chomutově, kde se potkají týmy U8.

Mezi mnohými hosty v Příbrami byli i ředitel oddělení rozvoje fotbalu FAČR Jiří Kotrba, trenér reprezentační „jedenadvacítky“ Karel Krejčí a Jan Matoušek z 1.FK Příbram, který je oficiální tváří letošního ročníku Ondrášovka cupu. Všichni byli nadšení atmosférou, která celý turnaj provázela. Zároveň se shodli na tom, že je nutné, aby se hráči v tomto věku fotbalem především bavili a nesvazovali se taktikou či výsledky.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Matěj Červený z FC Písek fotbal, nejlepším brankářem Filip Študent z SK Olomouc Sigma MŽ a nejlepším střelcem Steve Houdek z FK Spartak Choceň. Choceňští dovršili tento pro ně tak úspěšný víkend ještě oceněním za nejlepší fanouškovský kotel. Jedná se o anketu, kterou organizátoři pravidelně vyhlašují na každém finálovém turnaji.

Při moderování doprovodného programu, driblingové soutěže Top4Football Challenge, a při exhibici ve fotbalovém freestylu zaskočil tentokrát za tradičního Honzu Webera neméně úspěšný freestylista Milan Benda. Porotě se nejvíce líbili borci z FC MAS Táborsko. Poslední finálový turnaj, tentokrát v kategorii U8, se bude konat ve dnech 8.-9. 6. v Chomutově.