Česko má 2 422 případů koronaviru. Přibyl rekordní počet nakažených

ČR -Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku stoupl na 2 422. Během pátku přibylo 373 nakažených, což je dosavadní největší denní nárůst. Lékaři celkem provedli 36 374 testů. Počet evidovaných uzdravených se nezměnil, nemoc překonalo 11 lidí. Nákaze zatím podlehlo devět lidí.

Čtyřiadvacetihodinový přírůstek od pátečního do sobotního rána činí 360 případů. Vysoký nárůst souvisí s přibývajícími testy. Od pátečního rána jich lékaři provedli 5 247, tedy celou sedminu z dosud provedených.Nově by ho měl podstoupit i nemocný, který vykazuje alespoň jedno z klinických kritérií, jako jsou horečka nad 37,5 stupně, suchý kašel nebo dušnost.

První tři případy onemocnění COVID-19 oznámilo Česko 1. března. Ve středu ministerstvo zdravotnictví zaznamenalo druhý nejvyšší přírůstek pozitivně testovaných na nový typ koronaviru, a to 291. Ve čtvrtek přibylo 259 pozitivních případů.

V pátek oznámila Ústřední vojenská nemocnice v Praze svého prvního uzdraveného pacienta z nemoci COVID-19. Celkový počet vyléčených v České republice se tak zvýšil na 11. Nemoci dosud v zemi podlehlo devět lidí.Ve světě mají nyní nejvíce potvrzených případů nákazy koronavirem.

Spojené státy, kde se novým typem koronaviru nakazilo přes 100 tisíc lidí. Prezident Donald Trump podepsal nařízení, které umožňuje povolat do boje s nákazou vojáky a členy Národní gardy v záloze

V Itálii se nakazilo téměř 86 500 lidí, což je nejvíce ve světě po USA. Itálie ohlásila rekordní počet úmrtí na nemoc COVID-19, v pátek zemřelo v zemi 919 lidí, celkem tak nemoci podlehlo již 9 134 osob. Nejpostiženějším regionem je Lombardie, kde za den zemřelo 541 lidí.

Třetí nejvíce zasaženou zemí je ohnisko nákazy, pevninská Čína, která hlásí
81 394 nakažených novým typem koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19. V Německu se v pátek potvrdilo 5 780 nových případů nákazy novým typem koronaviru. V zemi je tak už přes 42 tisíc nakažených.

Komentáře