AKTUALIZOVÁNO: Příbram chystá autokino, promítat by mělo už v sobotu

PŘÍBRAM – Koronavirus nejen že zavřel a omezil kde co, ale také na druhou stranu otevřel možnosti a varianty, o kterých se doposud neuvažovalo. Jednou z nich jsou například autokina. Ty se nyní v republice rojí jako houby po dešti. Příbram rozhodně nezůstane pozadu.

Autokina by se veřejnost měla dočkat na parkovišti pod Svatou Horou v Balbínově ulici. Podle městské vyhlášky jsou na promítání vyhrazeny termíny 9., 16., 23. a 30. května. Tedy všechny květnové soboty. „Na myšlenku autokina mě přivedla manželka,“ prozradil už začátkem března při Dni otevřených dveří vedoucí městského kulturního centra Vlastimil Ševr.

V autokino s kapacitou 50 automobilů na jedno promítání se promění parkoviště pod Svatou Horou. Promítat se bude každou květnovou sobotu od 17 a 21 hodin s tím, že oba promítací časy v jeden den nabídnou stejný snímek. Děti si užijí svůj film 16. května od 14 hodin. „Promítat se bude na LED obrazovku a zvuk bude pouštěn přímo do autorádií jednotlivých vozů, což znamená, že nedojde k žádnému rušení nočního klidu. V automobilu mohou při jednom představení, tedy mimo představení pro děti, být maximálně dvě osoby a cena vstupenky za automobil je 200 korun a poplatky pro goout.cz,“ přibližuje provozní informace Vlastimil Ševr. 

K ceně je třeba dodat informaci, že z každé prodané vstupenky bude 50 korun přeposláno na transparentní účet města Příbram. Vstupenky se budou prodávat na www.goout.cz, nezapomeňte si je tedy včas rezervovat.

Aby byl zážitek z autokina dokonalý, bude při promítání zajištěn také stánek s občerstvením, kdy objednávky budou divákům distribuovány přímo do automobilu.

Co uvidíte v příbramském autokině:

Komentáře